Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur

Celem projektu jest powstanie nowej jakości w kulturze regionu Warmii i Mazur.
W szeregu przedsięwzięć o charakterze interdyscyplinarnym (spotkania, koncerty i płyta) chcielibyśmy podkreślać wartość spojrzenia syntetycznego, łąc zącego walory przyrodnicze tej ziemi, jej historyczne budowle, pamiątki po wybitnych ludziach, eksponaty muzealne i sztukę. Szczególną rolę ogrywa w projekcie muzyka wielkich kompozytorów z całego świata, która – jak już wskazują wcześniejsze, wieloletnie doświadczenia autorów projektu – w wyjątkowy sposób pomaga łączyć ze sobą wymienione dziedziny w rozmaitych konfiguracjach.
W efekcie chcielibyśmy zaproponować słuchaczom – zarówno przyjezdnym jak i mieszkańcom – spojrzenie na Warmię i Mazury jako na inspirującą „krainę wyobraźni", rozprzestrzeniającą się alejami wiekowych drzew, wśród gotyckich i barokowych kościołów – po wody Zalewu Wiślanego, nad którymi się wznosi warowne Wzgórze Fromborskie z grobem Kopernika.
Wiele osób w różnym wieku będzie miało okazję posłuchania utworów wybitnych kompozytorów w bardzo dobrym wykonaniu teatrów muzycznych oraz filharmonii. Poza tym wybitni wykładowcy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz pracownicy naukowi Muzeum Warmii i Mazur przeprowadzą cykl prelekcji poświęconych wybitnym postaciom związanym z regionem Warmii i Mazur oraz architekturze, zabytkom i przyrodzie tego regionu.

logo

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

„Cavata” jest terminem muzycznym, oznaczającym m.in. wydobywanie się myśli twórczej na powierzchnię, a zarazem nazwą koncertów zespołu Pro Musica Antiqua oraz zabawnym skojarzeniem z kawą, którą częstowani są goście przybyli na koncert. Zainspirowani tym muzycznym określeniem muzealnicy stworzyli towarzyszący koncertom cykl pod nazwą Cymelia, podczas których głównym tematem spotkania czynią wybrany eksponat i na nim skupiają uwagę słuchaczy. Prelekcje, okraszone anegdotami dotyczącymi prezentowanego cymelium muzealnego prowadzone są w lekkiej, popularyzatorskiej formie. Stworzona tym sposobem atmosfera Cavat sprawia, że słuchacze mogą przenieść się w świat minionych epok, doszukiwać się więzi z dawną kulturą, smakować Sztukę i... aromatyczną kawę serwowaną gościom przybyłym na zamek. 

Spotkania w 2016 roku odbywają się raz w miesiącu, zawsze o godz. 17.30.

 

4 grudnia 2016 r., niedziela, godz. 17.30

Rzeźba „Matka Boska karmiąca” Angelika Rejs

Rzeźba pochodzi z XIX w. z okolic Olsztyna, została wykonana przez nieznanego artystę ludowego. W zbiorach etnograficznych Muzeum Warmii i Mazur dominuje rzeźba przedstawiająca wizerunki Maryi jako Matki, Opiekunki i Orędowniczki. Dwie z pośród nich traktują Matkę Bożą w sposób wyjątkowy, podkreślając jej funkcje macierzyńskie.

...wkrótce pełen program koncertu

 

18 września 2016 r., niedziela, godz. 17.30

Danuta Syrwid, O wydawnictwie jubileuszowym z 1936 roku. W 130. lecie powstania „Gazety Olsztyńskiej” (1886-1939)

Unikatowy egzemplarz wydania jubileuszowego „Gazety Olsztyńskiej”, opatrzony odręczną dedykacją Seweryna Pieniężnego jest szczególną pamiątką obchodów rocznicowych sprzed 80. lat. Zamieszczono tu m. in. artykuły historyczne dotyczące Warmii i Mazur. Wiele miejsca poświęcono także Feliksowi Nowowiejskiemu – kompozytorowi z Barczewa. 

Program koncertu:

Leszek Szarzyński - flet
Lucyna Żołnierek-Frenszkowska - fortepian
Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopran
Agnieszka Panasiuk - fortepian
Paweł Panasiuk - wiolonczela

 

29 maja 2016 roku, niedziela, godz. 17.30, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Andrzej Kłos, „Putiłówka” Armata rosyjska wz. 1902

Lufę tej armaty rosyjscy żołnierze zakopali pod koniec sierpnia 1914 roku, podczas odwrotu w okolicach Orłowa. Należała do 6 Brygady Artylerii, wyprodukowano ją w Permie. Nazwa „Putiłówka” nawiązuje do biura konstrukcyjnego fabryki w Petersburgu, w którym armatę skonstruowano. Jest to jedyny tego rodzaju zabytek z tak zwanej Bitwy pod Tannenbergiem. Muzeum Warmii i Mazur otrzymało lufę od grupy poszukiwaczy, których życzeniem było, aby eksponat pozostał w Olsztynie. 
Armaty tego typu były na uzbrojeniu armii carskiej podczas I wojny światowej, a w zmodernizowanej postaci używane były też w kolejnym globalnym konflikcie.
W Polsce używano ich podczas wojny bolszewickiej, a w II RP były na uzbrojeniu artylerii konnej i w plutonach artylerii piechoty w 1939 roku. Żadna się nie zachowała. Dzisiaj w kraju są tylko trzy armaty wz. 1902, zakupione nie tak dawno w Finlandii. Jednak takiej, choć zdekompletowanej, prosto z pola bitwy w 1914 roku, nie ma żadne muzeum.

Koncert poświęcony jest F.Nowowiejskiemu, ale zagramy również utwory innych kompozytorów , którzy w ten lub inny sposób wpłynęli na twórczość F.Nowowiejskiego. W programie utwory A.Vivaldiego, J.S Bacha, A. Dvoraka i przede wszystkim F.Nowowiejskiego. 

Między innymi zagramy:
A.Vivaldi - Pastorale
J.S.Bach - Aria na strunie G
F.Nowowiejski - Pieśni
F.Nowowiejski - Fantazja na tematy z opery Legenda Bałzyku op.28 na wiolonczelę I fortepian
A.Dvorak - Humoreska na flet I fortepiano
A.Dvorak - Tańce słowiańskie na cztery ręce
F.Nowowiejski - Legenda na wiolonczelę i fortepian
F.Nowowiejski - Fortepian solo, młodzieńcze utwory 

 

Wstęp wolny

 

24 kwietnia 2016 r., niedziela, godz. 17.30

Dnia 24. kwietnia o godzinie 17. 30 - w 130 – lecie powstania Gazety Olsztyńskiej - w Muzeum Warmii i Mazur odbyła się Cavata na olsztyńskim zamku. Tematem spotkania były czcionki z drukarni Pieniężnych. Uczestnicy mieli okazję posłuchać o historii tej niezwykłej drukarni oraz na własne oczy ujrzeć czcionki, które służyły do wybijania tekstu. Drugą część wieczoru uświetnił koncert zespołu Pro Musica Antiqua pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego.

 

wstęp wolny

Cykl w ramach programu Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur

Cykl Koncertów Jesiennych zespołu Pro Musica Antiqua odbywający się od 9 października do 20 listopada 2016 r. objętych Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

Podczas koncertów słuchacze mają okazję zainteresować się wyjątkowym pięknem tych obiektów, często o wysokich walorach historycznych. Oprócz tego, Zespół dociera także do mniej znanych miasteczek i wsi, pozbawionych innych form kontaktu z żywą muzyką.

 

 

 

Szanowni Państwo!

Przewodnią ideą Jesiennych Koncertów Kameralnych jest przedstawianie najbardziej
wartościowych utworów kameralistyki w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur.
Muzyka we wnętrzach zamków, pałaców czy kościołów, odnajdując swe naturalne
otoczenie, brzmi najpiękniej – tworzy swoistą harmonię sztuki, tło do przemyśleń,
wycisza i przenosi słuchaczy w obszary mininych epok. Jest to doskonała okazja,
by zainteresować się pięknem i historią tych obiektów, a także zastanowić się
i wywołać chęć poznania skomplikowanych dziejów regionu Warmii i Mazur.
Tym swoistym muzycznym szlakiem wiedzie zespół kameralny Pro Musica Antiqua.
Mam nadzieję, że odnajdą Państwo podczas koncertów przyjemność wypoczynku
i niebanalną, wysokiej klasy atrakcję kulturalną.

Gustaw Marek Brzezin
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 

 

Folder:   

Kalendarium:  


 

Bartąg, 9 października 2016 r., 14:30 (niedziela), Sanktuarium Bożej Opatrzności

plakat i zaproszenie:  i 

 

 

Klon, 23 października 2016 r., 11:45 (niedziela), Kościół Znalezienia Świętego Krzyża

 

plakat i zaproszenie:  i 

 

Wielbark, 23 października 2016 r., 16:30 (niedziela), dawny kościół ewangelicko-augsburski

plakat i zaproszenie:  i 

 

Nawiady, 6 listopada 2016 r., 15:30 (niedziela), kościół pw. św. Józefa

plakat i zaproszenie:  i 

 

Korsze, 11 listopada 2016 r., 12:00 (piątek), Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

plakat i zaproszenie:  i 

 

Susz, 13 listopada 2016 r., 13:00 (niedziela), Sanktuarium św. Antoniego

plakat i zaproszenie:  i 

 

 

 

Szanowni Państwo! Dwie historyczne rocznice przypadające w 2017 roku – 140 lat od objawień gietrzwałdzkich i 500-lecie reformacji – to symboliczne echa przeszłości w krajobrazie kulturowym Warmii i Mazur, przypominające o dawnych podziałach kulturowo-religijnych. Odbiciem tego są zróżnicowane akcenty widoczne w pejzażu naszego regionu – Warmia to kościoły, przydrożne kapliczki i krzyże, które przez wieki odróżniały tę krainę od ewangelickich Mazur, te zaś kojarzą się z nielicznie pozostałymi zamkami krzyżackimi, ale przede wszystkim z bogactwem przyrodniczym jezior i lasów. Dzisiaj na spuściznę poprzednich stuleci spogląda się inaczej. Relikty minionych wieków wrosły w nową rzeczywistość i stały się jej nieodłącznym elementem. Zachowały się do naszych czasów w różnym stanie, każdy z nich przedstawia istotną wartość historyczną, a co najważniejsze, wszystkie stanowią cząstkę europejskiego dziedzictwa kulturowego południowej części obszaru Morza Bałtyckiego. Te, które mimo zniszczeń przetrwały, w większości odrestaurowano. Zamkom, pałacom, a także niektórym kościołom ewangelickim nadano nowe funkcje. Mieszczą się w nich muzea, biblioteki, archiwa i domy kultury, a nawet hotele i restauracje. Dzięki temu obiekty te można podziwiać nie tylko jako architektoniczne zabytki, ale także korzystać z ich atrakcyjnych programów. To miejsca gościnne dla różnych zdarzeń artystycznych, które w przestrzeni danego miejsca nabierają dodatkowej wartości. Szczególnie odnajduje się tu muzyka kameralna. Jej brzmienie w zabytkowych wnętrzach świątyń, komnat zamkowych czy w stylowych salach dawnych pałaców i ratuszy budzi echa historii, wycisza słuchaczy, pozwala zauważyć piękno obiektu i skłania do zastanowienia się nad dawnymi losami tych ziem. Jakże trafne w tym kontekście są słowa Jana Pawła II: „Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera ogromny wpływ.” Tę piękną myśl Jana Pawła II przypisać możemy do idei cyklu koncertów kameralnych w wykonaniu zespołu Pro Musica Antiqua, których realizacja ma dwutorowe założenie – z jednej strony przedstawianie najbardziej wartościowych utworów kameralistyki w zabytkowych wnętrzach obiektów Warmii i Mazur, a z drugiej – wypromowanie tych obiektów i miejscowości, w których się znajdują. Koncertowanie w małych i odległych od dużych ośrodków miejscach pozwala odkryć ich uroki, docenić piękno obecnych tam, często cennych ze względu na wartości muzealne i historyczne zabytków architektury. Poznano tym sposobem wiele miejscowości, w których nie było tradycji organizowania koncertów muzyki europejskich mistrzów kameralistyki. Fakt zaistnienia koncertów, a w niektórych miejscowościach stałej ich obecności, otwiera nowe perspektywy działania miejscowych społeczności. Wieloletni trud i konsekwencję działania zespołu Pro Musica Antiqua docenił i wsparł Warmińsko-Mazurski Związek Gmin, który zauważył wypracowane zapotrzebowanie na tzw. kulturę wyższą. Ta szczytna idea stanowi w efekcie spojrzenie na Warmię i Mazury jako inspirującą krainę chlubiącą się bogatą historią, oszałamiającą przyrodą i wybitnymi postaciami.

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Gustaw Marek Brzezin

 

ZESPÓŁ KAMERALNY PRO MUSICA ANTIQUA

Zespół kameralny Pro Musica Antiqua powstał we wrześniu 1992 roku. Jego założycielem, dyrektorem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński, który skupił wokół siebie wybitnych artystów: solistów orkiestr symfonicznych i profesorów akademii muzycznych, tworząc zespół, któ- rego członków łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej i wysoki profesjonalizm. Od początku istnienia zespół objęło swym patronatem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Założeniem programowym Pro Musica Antiqua jest koncertowanie w zabytkowych obiektach Warmii i Mazur, w których wnętrzach muzyka odnajduje swoje naturalne otoczenie i pierwotny sens kameralistyki. Stałą troską muzyków jest dbałość o atrakcyjność koncertów, dlatego w składzie zespołu goszczą różni twórcy, wzbogacając jego brzmienie o niekiedy bardzo oryginalne instrumenty. Dzięki temu koncerty mogą odbywać się w różnych składach osobowych i konfiguracjach instrumentalnych. Zespół, którego podstawowymi z założenia instrumentami są: flet, obój, fagot i klawesyn, z powodzeniem muzykuje z udziałem organów, skrzypiec, fortepianu, gitary, harfy, wiolonczeli, marimby, teorby i lutni barokowej, często także z towarzyszeniem wokalistów, recytatorów i aktorów, a niekiedy nawet działań plastycznych, prezentacji popularnonaukowych lub animacji artystycznych. Swój repertuar Pro Musica Antiqua ujęła w ramy podstawowych, stałych cykli muzycznych: Cavata na olsztyńskim zamku – spotkania historyczno-muzyczne, organizowane wspólnie z Muzeum Warmii i Mazur od 1996 roku; Camerata Warmińsko-Mazurska, której celem powstania w 2010 roku była popularyzacja wybitnych postaci Warmii i Mazur; Dziedzictwo Przyrodnicze Warmii i Mazur – projekt muzyczny inspirowany pięknem i bogactwem przyrody regionu oraz organizowane nieprzerwanie od 1993 roku Koncerty Letnie, których ideą przewodnią jest przedstawianie najwartościowszych utworów kameralistyki w zabytkowych wnętrzach pałaców, zamków i kościołów. Niezależnie od stałych cykli Zespół podejmuje liczne inicjatywy edukacyjno-artystyczne związane z promocją regionu i prezentacją jego historycznej spuścizny. Zespół uczestniczył w wielu koncertach uświetniających ważne wydarzenia społeczne i jubileuszowe naszego regionu, honorując je niekiedy specjalnymi kompozycjami. Od kilku lat partnerem wspierającym ich działania jest Warmińsko-Mazurski Związek Gmin. Trwałym śladem działalności Zespołu są nagrania płytowe. Pro Musica Antiqua wykonuje muzykę różnych epok. Jej repertuar zawiera utwory mistrzów renesansu, baroku, klasycyzmu, a także współczesnych uznanych kompozytorów, którzy tworzyli kompozycje dedykowane specjalnie dla zespołu. Koncertuje w popularnych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur. Swą obecność zaznacza także w odległych, mniej znanych miasteczkach i wsiach, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do kontaktu z żywą muzyką. Wybierając miejsca koncertów, artyści starają się uwzględniać obiekty o wysokich walorach historycznych i turystycznych z nadzieją, że przy okazji muzyki słuchacze zechcą zainteresować się wyjątkowym pięknem i historią miejsca, w którym koncert się odbywa. Muzyczny szlak Pro Musica Antiqua trwa nieprzerwanie od 25 lat. Imponująca jest liczba koncertów i miejscowości, do których dotarli jej muzycy, wypracowując przez te lata tradycję koncertowania i zapotrzebowania na tzw. kulturę wyższą. Jubileusz 25-lecia działalności Zespołu zamyka uroczysty koncert w Salach Kopernikowskich olsztyńskiego zamku 21 października 2017 roku, czyli tam, gdzie przed 25 laty rozpoczął swą niezwykłą artystyczną misję.

 

 

 

Olsztyński Zespół Kameralny Pro Musica Antiqua pod dyrekcją Leszka Szarzyńskiego w składnie:

Leszek Szarzyński
lider zespołu Pro Musica Antiqua, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, profesor i dyrektor Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie 
– flet (29.04–21.10)

Jerzy Szafrański
wieloletni solista Filharmonii Narodowej w Warszawie – obój (29.04–21.10)

Paweł Panasiuk
absolwent Akademii Muzycznych w Warszawie i Londynie, solista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie  – wiolonczela (6.05–29.06; 4.07–21.10)

Lucyna Żołnierek-Frenszkowska
absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, wieloletnia wykładowczyni Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie   – fortepian (24.06–25.06; 11.07–16.07; 9.09–10.09; 21.10)

Agnieszka Panasiuk
absolwentka Akademii Muzycznych w Gdańsku i Londynie, asystent w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie  – fortepian (29.04–4.06; 29.06; 4.07–9.07; 18.08–20.08; 15.09–21.10)

Ewa Alchimowicz-Wójcik
absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, doktor sztuk muzycznych, solistka krajowych i zagranicznych scen koncertowych  – sopran (29.04–16.07; 26.08–21.10) 

Wojciech Orawiec
absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzyczej w Krakowie, pierwszy fagocista Filharmonii Bałtyckiej, profesor zwyczajny Akademii Muzycznej w Gdańsku – fagot (1–2.07)

Roman Kuźniak
absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, I fagocista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, profesor Instytutu Muzyki UWM w Olsztynie  – fagot (9.09; 15–17.09; 21.10)

Dominik Jastrzębski
absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku i Conservatoire Royal de Bruxelles,solista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej – klarnet (4.07–5.07; 7.07)

Yuriy Rizun
absolwent Narodowej Akademii Muzycznej im. M.Łysenki we Lwowie, wieloletni członek lwowskich orkiestr symfonicznych, a obecnie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie  – skrzypce (18.08–20.08)

Kaori Okuzumi (Japonia)
solistka i kameralistka, absolwentka Akademii Muzycznych w Tokio i Warszawie   – fortepian (2.07; 26.08–27.08; 21.10)

Grzegorz Piotr Kołodziej
absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni  – baryton (26.08–27.08)

 

ŚWIĘTY GAJ 29.04.2017 godz. 16:30
Sanktuarium św. Wojciecha
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Rychliki, Parafia św. Wojciecha w Świętym Gaju

SKARLIN 6.05.2017 godz. 19:00
Kościół pw. św. Bartłomieja Apostoła
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie, Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Skarlinie, Gminne Centrum Kultury w Mszanowie

RUDZIENICE 4.06.2017 godz.14:00
Kościół Matki Bożej Królowej Polski l Koncert w ramach Jarmarku Ludowego w Rudzienicach l Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Parafia rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Rudzienicach

BEZLEDY 24.06.2017 godz.17:00
Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe w Bezledach
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Bartoszyce, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Bezledach

STOCZEK WARMIŃSKI 25.06.2017 godz. 12:30
Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym l Koncert z okazji 34. rocznicy koronacji obrazu Matki Pokoju i 60. rocznicy posługi Księży Marianów w Stoczku Klasztornym
Organizatorzy: Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Stoczku Klasztornym, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” w Lidzbarku Warmińskim

BARTOSZYCE 25.06.2017 godz.19:00
Kościół pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej l Uroczysty koncert pod patronatem Burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego
Organizator: Urząd Miasta Bartoszyce

OLSZTYNEK 29.06.2017 godz.15.30
Salon Wystawowy Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Olsztynek, Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej w Olsztynku

CIECHANÓW 1.07.2017 godz. 18:00
Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie l Koncert gościnny
Organizator: Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

GIETRZWAŁD 2.07.2017 godz. 12:30
Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej l Koncert z okazji 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej koronami papieskimi
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie, Urząd Gminy w Gietrzwałdzie

LIDZBARK WARMIŃSKI 2.07.2017 godz.19:00
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Organizatorzy: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła l Uroczysty koncert pod patronatem Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego

NIDZICA 4.07.2017 godz. 18:00
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego
Organizatorzy: Nidzicki Ośrodek Kultury, Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy

GŁOTOWO 5.07.2017 godz. 19:00
Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej 
Organizatorzy: Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, Parafia pw. Najświętszego Zbawiciela w Głotowie
Uroczysty koncert pod patronatem Burmistrza Dobrego Miasta Stanisława Trzaskowskiego

SZCZYTNO 6.07.2017 godz. 18:00
Kościół ewangelicko-augsburski 
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Miejski Dom Kultury w Szczytnie, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczytnie, Urząd Miejski w Szczytnie

JEDWABNO 7.07.2017 godz. 18:00
Kościół pw. św. Józefa i Matki Boskiej Czę- stochowskiej
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Jedwabno, Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnie

DŹWIERZUTY 8.07.2017 godz. 10:00
Kościół ewangelicki l Koncert inauguracyjny II Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Pruskiej w Dźwierzutach
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach, Gmina Dźwierzuty

MRĄGOWO 9.07.2017 godz.17:00
Kościół ewangelicko-augsburski w Mrągowie
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Burmistrz Miasta Mrągowo l Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

ŚWIĘTAJNO 11.07.2017 godz.18:00
Kościół św. Andrzeja Boboli
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Świętajno

KĘTRZYN 14.07.2017 godz. 17:00
Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie
Uroczysty koncert z okazji 660-lecia nadania Kętrzynowi praw miejskich pod patronatem Burmistrza Kętrzyna Krzysztofa Hećmana
Organizator: Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie

KROSNO 16.07.2017 godz.13:00
Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 
Organizatorzy: Parafia rzymskokatolicka Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Krośnie, Stowarzyszenie „Dom Warmiński” w Lidzbarku Warmińskim

DZIAŁDOWO 18.08.2017 godz.18:30
Kościół Zbawiciela l Organizatorzy: Parafia Ewangelicko-Augsburska, Urząd Miasta w Działdowie
Koncert pod patronatem Burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowiń- skiego w ramach Dni Działdowa 2017

GIŻYCKO 20.08.2017 godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski 
Organizatorzy: Centrum Animacji KOA w Giżycku, Gmina Giżycko l Koncert w ramach XL Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej pod patronatem honorowym Burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza i Leszka Szarzyńskiego

CERKIEWNIK 26.08.2017 godz. 19:00
Kościół pw. św. Katarzyny w Cerkiewniku
Organizatorzy: Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, Parafia Świętej Katarzyny w Cierkiewniku
Uroczysty koncert pod patronatem Burmistrza Dobrego Miasta Stanisława Trzaskowskiego

OSTRÓDA 27.08.2017 godz. 14:30
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny l Organizatorzy: Parafia rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie

PRĄTNICA 9.09.2017 godz. 17:00
Kościół pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
Organizator koncertu: Parafia pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Prątnicy

WIELKI ŁĘCK 10.09.2017 godz. 11:30
Kościół pw. św. Mikołaja 
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Płośnica, Parafia Świętego Mikołaja w Wielkim Łęcku

BARCIANY 15.09.2017 godz. 17.00
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny l Koncert pod patronatem Wójta Gminy Barciany
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Barciany oraz Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach

LIDZBARK WARMIŃSKI 16.09.2017 godz. 18:00
Miejska Bilbioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim, Miejska Biblioteka Pedagogiczna – Oranżeria Kultury

JEZIORANY 17.09.2017 godz. 19.00
Kościół św. Jadwigi l Koncert w ramach Tygodnia Cittaslow w Jezioranach
Organizatorzy: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Jeziorany, Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach, Parafia św. Bartłomieja w Jezioranach

OLSZTYN 14.10.2017 godz. 18.00
Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” – Tartak Raphaelsohnów 
Koncert z okazji rocznicy otwarcia Muzeum Nowoczesności 
Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Olszynie

OLSZTYN 21.10.2017 godz. 18.00
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
Uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia pracy artystycznej prof. Leszka Szarzyńskiego i 25-lecia zespołu Pro Musica Antiqua w  wykonaniu zespołu oraz gości
Organizatorzy: Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie

 

Zapraszamy na nasz fanpage FB